E etela KADEM ho KARDEMİR

ketelo e lebohang ho abuti oa ka
ketelo e lebohang ho abuti oa ka

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere bugün Karabük’e gelen Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, beraberinde Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Karabük Temsilcisi Hatice İpek ile birlikte KARDEMİR’i ziyaret etti.

KARDEMİR Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan tarafından karşılanan KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, hizmet binası olarak kullanılmak üzere Yenişehir Mahallesinde KADEM Karabük Temsilciliğine tahsis edilen lojman nedeniyle şirket Yönetimine teşekkür etti.

Ziyarette KARDEMİR’in tarihi geçmişi ve bugünkü faaliyetlerine ilişkin bilgiler veren Genel Müdür Dr. Hüseyin Soykan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 02 Ocak 2004 tarihinde KARDEMİR’e gerçekleştirdiği ziyaret esnasında KARDEMİR için yeni hedefler belirlediğini, bu kapsamda kurulan Ray Üretim Tesisleri ile birlikte KARDEMİR’in bugün Türkiye ve bölge ülkeler arasındaki tek ray üretici haline geldiğini, 6 yıllık bir yatırım süreci bağlamında özellikle son 2 yıldaki gayretlerle ilk üretimin ve sevkiyatın gerçekleştiği Demiryolu Teker Üretim Tesisiyle birlikte TCDD’nin raylı sistemlerindeki atılımlarına büyük katkılar sunduğunu söyledi. 2023 yılı hedefleri doğrultusunda KARDEMİR’in otomotiv ve savunma sanayisine çelik tedarik çalışmalarını başlattığını ifade eden Soykan, gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek KADEM’in faaliyetlerine de her zaman destek olacaklarını kaydetti.

KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ise dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdiği konuşmasında kadınların hukuki, ekonomik, sosyal, siyasal ve sanatsal alanlarda yaşama katılımını sağlayarak, bireysel ve mesleki gelişimlerine yönelik projeler ve aktivitelerle Türkiye’nin gelişimine katkı sunmak için çalıştıklarını belirtti.

Babası Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olarak 2004 yılında KARDEMİR’e yaptığı ziyarette şirket Şeref Defterine yazdıklarını titizlikle okuyan KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar da, KARDEMİR’in ülke sanayisine katkılarının yanı sıra sosyal konulardaki farkındalığı ve hizmetleri için KARDEMİR’in Yönetimine teşekkür etti.

Ziyarette, kadınların çeşitli sosyal ve sanatsal faaliyetlerini yapabileceği ve mesleki kursların verilebileceği “El Emeği Kadın Kooperatifi”nin çalışmalarında kullanılmak üzere KARDEMİR tarafından KADEM Karabük Temsilciliğine mevcut hizmet binasına ek olarak tahsis edilecek lojman için de protokol imzalandı.

Ziyaret, KARDEMİR Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan’ın günün anısına Başkan Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ve Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’a şirket ürünlerinden oluşan masa setinin takdimi ile sona erdi.

Patlo ea Litaba tsa Railway

E-ba oa pele ho fana ka maikutlo

maikutlo